انتخاب سرور مناسب با کسب و کار آنلاین

انتخاب سرور مناسب با کسب و کار آنلاین

سلام خدمت شما دوستان عزیز
بنظر شما اگر بخواهید وب سایت تان بطور ۲۴ ساعته در دسترس باشد ،چه کاری باید انجام بدهید؟اگر نمی دانید با من همراه باشید در این پست تا ،متوجه شوید:
برای اینکه یک وب سایتی را راه اندازی کنید که به طور ۲۴ ساعته در دسترس همه ی بازدیدکنندگان سراسر دنیا باشد ،می بایست فایل های وب سایت را در یک کامپیوتر قرار دهیم که همیشه روشن باشد و بدون وقفه از طریق اینترنت در دسترس باشد،که به این کامپیوترها سرور می گویند.پس اگر شما هم تمایل دارید که وب سایت تان همیشه در دسترس بقیه باشد،لازم به یک سرور دارید.شاید برای تان این سوال پیش بیاید که از کجا باید یک سرور خوب تهیه کنید؟
برای اینکه بتوانید برای وب سایت خود یک سرور حرفه ای تهیه نمایید ،می بایست سرور خود را از شرکت ها معتبر تهیه کنید.شرکت های بسیاری هستند که در زمینه ارائه خدمات هاستینگ فعالیت دارند که هر کدام کیفیت و قیمت متفاوتی دارند.اگر بخواهید یک شرکت معتبر انتخاب نمایید ،معیارهای زیادی وجود دارد که در این مطلب به آن می پردازم.
پیدا کردن شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمات وب هاستینگ
پس اول در انتخاب یک شرکت معتبر ،باید بدانید که کدام شرکت ها معتبر هستند که به آنها مراجعه کنید.
در صفحه Top Hosting Companies in Iran شرکت های هاستینگ ایرانی بر اساس تعدا و ب سایت هایی که میزبانی می کنند لیست شده اند و می تواند کمک خوبی برای انتخاب شرکت های معتبر باشد.در صفحه Top Hosting Companies World Wide نیز شرکت های بین المللی ارائه اهنده خدمات وب هاستینگ لیست شده اند.شرکت هایی که در این صفحه هستند ،از شرکت های معتبر می باشند و می توان باتوجه به این آمار شرکت مناسب را انتخاب نمود.
پیکربندی ، کیفیت و قیمت سرور را بررسی کنید
بسیاری از سرورهای اشتراکی برای دستورات فایل htaccess محدودیت قائل می شوند، دستورات PHP ، تغییر مجوز فایل ها و حذف فایل ها را غیر فعال می کنند و بعضی شرکت ها هم به این دلیل ماژول موردنیاز PHP را غیرفعال می کنند. لازم است در انتخاب سرور خودت دقت نمایید و سروری را انتخاب نمایید که پیکربندی و امنیت مناسب را داشته باشد و به ندرت از دسترس خارج شود و همچنین قیمت مناسبی را داشته باشد.
پشتیبانی ۲۴ ساعته دارای اهمیت ویژه ای است
اگر زمانی در دست کاری تنظیمات وب سایت ، اشتباهی در کار رخ بدهد و وب سایت از دسترسی خارج شود ، و در این صورت اگر پشتیبان سرور به تیکت ها یا تماس ها دیر پاسخ بدهد و شما هم نتوانید مشکل ایجاد شده را برطرف نمایید، حتما در وب مستر تولز گوگل اخطار دریافت می کنید و بازدیدکنندگان و مراجعه کنندگان بسیاری را از دست می دهید.پس در انتخاب شرکت دقت داشته باشید شرکتی را انتخاب کنید که پشتیبانی مناسبی را داشته باشد.
پس از انتخاب شرکت وب هاستینگ،با مشتریان ناراضی مشورت کنید
پس از انتخاب شرکت موردنظر برای سرور خود،با دیگران مشورت کنید و نظرات آنها را جویا شوید.بیشتر شرکت ها در قسمتی از وب سایت خود نظرات مشتریان شان را قرار می هند و درواقع بیشتر این نظرات، مربوط به مشتریانی است که از خدمات آنها راضی می باشند.برای یافتن نظرات مخالف و مشورت با آنها به فروم های برنامه نویسی و وب هاستینگ بروید و درگوگل به دنبال انها باشید.
پهنای باندی مناسب با تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود تهیه کنید
لازم است قبل از خریداری سرور خود ،بدانید که وب سایت شما ،ماهانه چه پهنای باندی را مصرف می کند،برای این کار لازم است که حجم صفحات وب سایت را در تعداد بازدیدکنندگان ماهانه وب سایت خود ضرب نمایید،توجه داشته باشید که حجم صفحات بر حسب کیلو بایت باشد و درنتیجه عددی را که به دست می آورید برحسب کیلو بایت می باشد،و با تبدیل عدد بدست آمده به مگابایت یا گیگابایت ،پهنای باند مصرفی سایت شما بدست می آید. اگر شما دوستان تعداد دقیق بازدیدکنندگان ماهانه وب سایت خود را نمی دانید،بایست با بررسی استراتژی بازاریابی خود،حدس بزنید.برای بدست آوردن حجم صفحات می تونید از افزونه فایروال استفاد کنید.
انتخاب فضای هاست مناسب با نیاز
علاوه بر اینکه پهنای باند ماهانه خود را تعیین کردید،لازم است که حجم فایل ها و دیتابیس سایت سایت تان را تعیین کنید و فضای سرور متناسب با ان را خریداری نمایید.برای این کار ابتدا حجم هر پست از سایت همراه با فایل ها وتصاویری که برای هر پست آپلود کرده اید را مشخص کنید و مشخص نمایید که به چه صورت وب سایت خود را با پست های جدید به روز می کنید، سپس مجموع حجم پست های یک سال خود را محاسبه نمایید و با حجم فایل های اجرایی وب سایت جمع کنید.
به انتهای نکات مربوطه رسیدیم
ازهمراهی شما دوستان سپاسگزارماگه خوشت اومد به اشتراک بزار


اگه به اشتراک نزاشتی حداقل لایک کن:(

نظر شما در رابطه با این آموزش چیست


بالا

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ میباشد و متعلق است به Webtekar.ir.
Google